Informace>nejmenší dívka na světě

23. listopadu 2009 v 15:02 | Enny

Zdroj

Nejmenší dívka světa: Bude jí už 15 let a je menší než její dvouletý bráška


Letos jí bude už 15 let a přesto je menší než dvouleté batole. Indka Jyoti Amge váží 5,25 kg, měří 58 cm a je nejmenší dívkou světa.

Jyoti trpí formou nanismu (chorobou způsobující trpasličí vzrůst). Už nikdy nevyroste ani o milimetr. Až do svých 5 let se vyvíjela jako ostatní děti. Nyní je v pubertě a musí se potýkat s problémy každodenního života. Nechce nosit oblečení pro batolata, a tak si nechává šít své vlastní šaty na míru. Má také svou postýlku a speciální příbory. Navzdory handicapu Jyoti navštěvuje školu v Nagpuru, jejími spolužáky jsou zdravé děti, které ji přijaly bez problémů. Jen do jedné lavice si s nimi bohužel nikdy nesedne. Má svou vlastní židličku a stoleček.
Čtrnáctiletá »malenka« si nestěžuje a bere své postižení spíš jako výhodu: "Jsem ráda v centru pozornosti. Vůbec mi nevadí, že jsem tak malinká. Jsem úplně normální holka. Chutná mi to, co vám, sním o stejných věcech," říká. V rodném městě platí téměř za celebritu. Lidé se houfují před jejím domem a někteří ji dokonce považují za bohyni. Často ji také navštěvují indičtí duchovní, kteří se s ní chtějí pomodlit. Jyoti se možná už brzy splní její velký sen - stát se herečkou v indické obdobě Hollywoodu, Mekce filmů Bollywoodu.


http://ahaonline.cz/public/big/08_04_09/15_skola.jpg

http://ahaonline.cz/public/big/08_04_09/15_bracha.jpg
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jonas-brothers-nej-star jonas-brothers-nej-star | Web | 24. listopadu 2009 v 17:48 | Reagovat

mas to tady moc hezky

2 cvrček cvrček | Web | 25. listopadu 2009 v 17:58 | Reagovat

tvl... mazeeec

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama